jakoś leci 
Minęły już dni lekcji organizacyjnych. Nauczyciele są optymistami i myślą, że jak pod rząd mamy osiem lekcji to zapamiętamy, z którego przedmiotu ile razy możemy zgłosić NP lub, w którą stronę należy patrzeć podczas sprawdzianu. Wyjątek stanowią lekcje informatyki, które do końca roku będą przypominać mniej lub bardziej zorganizowane lekcje organizacyjne. Chyba, że wpadnie Putin , puści oko i wprowadzi algorytmiczno-matematyczny porządek. Sieczka teraz nie tylko u pana Sieczko. Zaczynają się już pierwsze poważne kartkówki i odpowiedzi ustne( brak stosowne komentarza wyrażającego towarzyszący wszystkim entuzjazm).
Szkielet w Sali biologicznej stoi dumnie i przypomina jak świetlana przyszłość czeka biologów. Ach, jak to motywuje do nauki... Ludzie z biol-chema muszą na niektóre zajęcia laboratoryjne zakładać fartuchy czy im się to podoba czy nie. Ludzie z mat-fiza są lekko zazdrośni i pojawiła się propozycja, aby przebierali się przed każdą lekcją matematyki za cyfry. Cóż, niektórzy i bez przebrania idealnie zagraliby zero. A co za co powinien się przebrać human? Tumaniści już na pewno coś wymyślą. Byleby nie przyszło im do głowy paradować po szkole w strojach(a w zasadzie bez) antycznych bogów.
Tyle się mówi o tolerancji i wzajemnej integracji między kulturami, a jak proponujemy nauczycielom wymianę międzynarodową na lekcjach francuskiego/niemieckiego to odnoszą się nieprzychylnie do naszej inicjatywy. Dzieli nas gruby mur szkolny(zwykle jesteśmy w oddalonych od siebie salach).A kiedyś z tego powodu staniemy się bandą rasistów. Na razie jest jeden w szkole i zupełnie wystarcza. Nawet o czarnych dziurach potrafi opowiadać godzinami..., a nam pozostają tylko czarne dziury na zawsze w głowach.
Na fizyce karzą nam się uczyć o warunkach równowagi, a nie wolno nam poćwiczyć równowagi, chwiejąc się na krześle. A podobno podstawową zasadą nauki fizyki jest przeprowadzanie doświadczeń...Nie pozwalają nam także na wyrzucanie nic ani nikogo przez okno, a potem się dziwią, że nie wiemy jak zachowa się ciało spadające na dół.


[ Zobacz wpis ] ( 927 Oglądane )   |  Link trwały

<<Pierwszy <Powrót | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Dalej> Ostatni>>