szara szkolna rzeczywistość 
Zaczyna się etap zastraszanie kartkówkami, sprawdzianami, minus jedynkami i czym się da. Z niektórych przedmiotów pogromy ma już za sobą, po których pozostały jedynie czerwone ślady w dzienniku, wyrażające brak litości silniejszego względem słabszych oraz rzesze smutnych twarzy. Naszymi sprzymierzeńcami są ci belfrzy o słabej pamięci. Czasami nawet, jeśli pamiętają o klasówce siła woli zjednoczonej klasy potrafi sprawić, iż przestaje pamiętać. Różne historie się zdarza wciskać... Gorzej z tymi, którzy mają dyski twarde w głowach albo jak uczeń nieumyślnie przypomni o sprawdzianie, a klasa chce go zabić, rozszarpać, poćwiartować...(dalszy opis przerwano ze względu na zbyt drastyczne sceny mogące przyprawić o zawał niektórych), nie mówiąc już, iż taka jednostka ma przerąbane u swoich kolegów...
Bio-chemy poza swoimi przedmiotami wiodącymi nie wiedzieć, czemu czują się jak na rozszerzonym języku polskim, a to za sprawą pewnej bardzo ambitnej polonistki(wszyscy są zdania, że nauki nigdy za wiele, prawda?)
Nie ma znaczenia, w której się jest klasie i tak straszą maturami. Niezawodny sposób na uśmiech w trudnych chwilach ma ksiądz Generał. Każde wspomnienie o Fokarium wywołuje radość na jego twarzy. Chyba ma tam jakieś bliższe znajomości, ciekawe, kim jest wybranka. Cóż ludzie mają różne gusta.
Generalnie jednak nie jest tak źle. Pan Antoni, co dzień wita jakimś motywującym i pobudzającym do życia komentarzem. On to przynajmniej ma poczucie humoru.


[ Zobacz wpis ] ( 2537 Oglądane )   |  Link trwały
14 października Dzień Święty 
Wielki Mały Ninja(zajmujący równocześnie stanowisko szkolnej swatki) jak zwykle przychodzi niezwykle punktualnie na swoje lekcje, co jest niezawodną oznaką, że sprawy w szkole są w należytym porządku. Z powodu dnia nauczyciela mieliśmy jeden dzień wolnego. Nasi pedagodzy mogli od nas odpocząć i vice versa. W prawdzie nauczyciele mają ten jeden dzień w roku "dla siebie" tak my uczniowie mamy wszystkie pozostałe, nikt nie ma chyba do tego żadnych złudzeń!!!
W ostatnich tygodniach część klas i nauczycieli bawiło się na wycieczkach, w różnym oczywiście tego słowa znaczeniu. Efekty najlepiej obrazują białe plamy w pamięci.Podobna najlepsza impreza to taka, której się nie pamięta;) Natomiast pozostali mieli pełno zastępstw, na co wcale nie narzekają, a jeszcze jak nauczyciel zapomni o zastępstwie to jest już prawie idealnie. Niestety w niektórych przypadkach w razie zastępstwa wcześniejszy powrót do domu nie był możliwy. Jak widać niektórzy zapomnieli jak to jest być uczniem i co się wtedy liczy. Oczywiście każdemu zależy, żeby spędzić więcej czasu w szkole, bo można się więcej nauczyć. Cóż bądźmy wyrozumiali. W końcu w tym ich urok i za to ich lubimy. Jednak wielokrotnie mogliśmy pójść wcześniej do domu albo gdzieś...;)


[ Zobacz wpis ] ( 840 Oglądane )   |  Link trwały
tylko dla elity... 
Pierwsze klasy liceum są przerażone(porażone) łaciną. Mat-fizy nie należą do elity i nie mają zaszczytu uczęszczać na te ulubione przez wszystkich lekcje. W ogóle podział godzin powinien być tak skonstruowany, że przed łaciną powinny być zajęcia z PO( albo Samoobrony) tak na wszelki wypadek. Natomiast po lekcjach łaciny powinny być ćwiczenia z jogi..., tak dla rozluźnienia umysłu. Uczniowie przed tym zaszczytnym przedmiotem elity zbroją się dosłownie jak komuniści przed rewolucją październikową; próba dyplomatycznych negocjacji niewskazana, w razie ataku należy bezzwłocznie podjąć wszelkie środki ostrożności. Po lekcji łaciny bio-chemy mają kolejną łacinę w postaci nauki serii biologicznych nazw w tymże języku. To nic, że na mały index "łac." w jakimkolwiek podręczniku przechodzą nam ciarki po plecach. Lekcje łaciny to wspaniały wynalazek, ponieważ jest to darmowa dawka adrenaliny. Efekt gwarantowany, czasami emocje są większe niż przy skoku z mostu. Efekty podwyższonego tętna utrzymują się przez dłuższy czas(zależy od psychiki), w niektórych przypadkach "wrażenia" trwają stosunkowo długo( z taką osobą przez kolejne kilka godzin nie da się rozmawiać o niczym innym). Potrzeba czasu, aby wrócić do siebie i racjonalnego myślenia. Bez zbędnych formalności można zyskać plusa bądź minusa(kilka sekund i po akcji). Takiej dawki emocji nie dostarcza nam nawet nasza drużyna piłki nożnej jak trafiają bramką w piłkę przeciwnika lub wykonują taniec godowy pingwina na boisku.
W języku łacińskim wszędzie są wyjątki, nawet, jeśli niektóre reguły są wyjątkami wobec innych. Warto zauważyć, ze językiem tym posługują się poważni ludzie; księża, lekarze, prawnicy, naukowcy i margines społeczny(w więzieniu może... można się dogadać, jakby się ktoś wybierał na przyszłość, w końcu łacina przygotowuje do przyszłego zawodu).
Zawsze znajdzie jakaś deklinacja i koniugacja trudniejsza od tej dotychczas poznanej( tak w ramach pocieszenia). Język ten, mimo, że jest wymarły to wciąż potrafi zabij...czas spędzony na zakuwaniu skomplikowanych deklinacji.


[ Zobacz wpis ] ( 930 Oglądane )   |  Link trwały
jakoś leci 
Minęły już dni lekcji organizacyjnych. Nauczyciele są optymistami i myślą, że jak pod rząd mamy osiem lekcji to zapamiętamy, z którego przedmiotu ile razy możemy zgłosić NP lub, w którą stronę należy patrzeć podczas sprawdzianu. Wyjątek stanowią lekcje informatyki, które do końca roku będą przypominać mniej lub bardziej zorganizowane lekcje organizacyjne. Chyba, że wpadnie Putin , puści oko i wprowadzi algorytmiczno-matematyczny porządek. Sieczka teraz nie tylko u pana Sieczko. Zaczynają się już pierwsze poważne kartkówki i odpowiedzi ustne( brak stosowne komentarza wyrażającego towarzyszący wszystkim entuzjazm).
Szkielet w Sali biologicznej stoi dumnie i przypomina jak świetlana przyszłość czeka biologów. Ach, jak to motywuje do nauki... Ludzie z biol-chema muszą na niektóre zajęcia laboratoryjne zakładać fartuchy czy im się to podoba czy nie. Ludzie z mat-fiza są lekko zazdrośni i pojawiła się propozycja, aby przebierali się przed każdą lekcją matematyki za cyfry. Cóż, niektórzy i bez przebrania idealnie zagraliby zero. A co za co powinien się przebrać human? Tumaniści już na pewno coś wymyślą. Byleby nie przyszło im do głowy paradować po szkole w strojach(a w zasadzie bez) antycznych bogów.
Tyle się mówi o tolerancji i wzajemnej integracji między kulturami, a jak proponujemy nauczycielom wymianę międzynarodową na lekcjach francuskiego/niemieckiego to odnoszą się nieprzychylnie do naszej inicjatywy. Dzieli nas gruby mur szkolny(zwykle jesteśmy w oddalonych od siebie salach).A kiedyś z tego powodu staniemy się bandą rasistów. Na razie jest jeden w szkole i zupełnie wystarcza. Nawet o czarnych dziurach potrafi opowiadać godzinami..., a nam pozostają tylko czarne dziury na zawsze w głowach.
Na fizyce karzą nam się uczyć o warunkach równowagi, a nie wolno nam poćwiczyć równowagi, chwiejąc się na krześle. A podobno podstawową zasadą nauki fizyki jest przeprowadzanie doświadczeń...Nie pozwalają nam także na wyrzucanie nic ani nikogo przez okno, a potem się dziwią, że nie wiemy jak zachowa się ciało spadające na dół.


[ Zobacz wpis ] ( 937 Oglądane )   |  Link trwały
Udając, że Ciebie nie ma... 
... na lekcji. Dzisiaj pewna osoba zauważyła, że pierwszoklasiści wchodząc na lekcje sztuki z panią mgr XY nie mieli zbyt tęgich min, a siadając w ławkach zajmowali miejsca od końca. Nie jest to tylko problem pierwszych klas, jak zauważa nasz szpieg Dreszczowiec, czasem i starsze klasy mają problem z jakimś przedmiotem, ale chyba głównie z nauczycielami, którzy gdyby mogli zabiliby swym spojrzeniem(UWAGA! Klasa IIb GAJ chce zorganizować wycieczkę do Hogwartu, proszę natychmiast wybić im to z głowy, bowiem umiejętności nabyte tam przez nauczycieli mogą być wykorzystane przeciwko nam, między innymi zabijanie spojrzeniem!). Dlatego też niezbędne jest wprowadzenie porad:
W jaki sposób przeżyć lekcję z nauczycielem

I Przed lekcją postaraj się porozmawiać o czymś co lubisz, np. o codziennym picu mleka.
II Za wszelką cenę postaraj się wybić obraz nauczyciela z głowy, bądź kreatywny i wyobraź sobie np. piękną Helenę, tylko nie stań się napalonym Parysem!
III Wchodząc do klasy poczujesz "zapach ciała", jeżeli okna wcześniej były zamknięte, wtedy udaj się by otworzyć jedno z nich i złap świeże powietrze jednym wielkim haustem, pomaga oczyścić umysł.
IV Usiądź spokojnie w ławce i słuchaj nauczyciela, nawet jeżeli boisz się jego każdego słowa, które mocno drży i odbija się w Twej głowie, pomyśl, że słuchasz swojej babci, która chce ci podać świeże, jeszcze cieplutkie ciasteczka, które bardzo swojsko pachną.
V Jeżeli cię zapyta nie panikuj! Wstań, wytrzyj o koszulkę spocone ręce, delikatnie chrząknij i postaraj się mówić płynnie, tak jakbyś prosił tatę by kupił Ci klocki LEGO z najnowszych STAR WARS, wtedy wszystko powiesz składnie.
VI Jeżeli ciągle się na Ciebie patrzy i myśli jakby cię złamać, wyobraź sobie zieloną łąkę pokrytą pasmem niebieskich chabrów(bławatków - jak zwał, tak zwał), motylki o kolorach tęczy i dodaj do tego bezchmurne niebo oświetlone jasnymi promieniami słońca, rozmarz się, a kiedy przestanie się na Ciebie patrzyć wróć do świata żywych i dalej z uwagą przysłuchuj się mądrością prawionym przez nauczyciela.
VII Wychodząc z klasy nie zapomnij powiedzieć głośno: "do widzenia", może Ci ulży xD


Teraz ogłoszenia szkolne:
1. Pilne! W toalecie dziewczyn, na I piętrze, druga kabina jest nieczynna, jest tyle korków, mógłby ją ktoś zresetować.
Uczennica z klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej( do którego ta uczennica, bo jeśli do pkt. 2 no to...)
2. Zgubiłem długopis, mam go już od dziesięciu lat i jestem do niego bardzo przywiązany, WYGLĄD: czarny, a na nim postacie Spidermana, na zatyczce jest mały pajączek.
3. Jakby ktoś widział moje spodenki do WF-u proszę zadzwonić: 0-700-888-008

Miłego weekendu:
Lianell...

[ Zobacz wpis ] ( 1107 Oglądane )   |  Link trwały

<<Pierwszy <Powrót | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Dalej> Ostatni>>