brydż !!!! 
Stało się ! Ksiądz Robak zorganizował kółko brydżowe. Obiecywał, że będzie ono w październiku, ale jakoś nie było czasu. Potem też nie było czasu. Po świętach Bożego Narodzenia miało być na pewno, ale jakieś zamieszanie i niestety tak się złożyło, że nie było czasu. Ale po feriach już mieliśmy zacząć, tylko tak jakoś niefortunnie wyszło, że nie było czasu. Ale po Wielkanocy to już byliśmy pewni, że wiosna doda chęci i sił naszemu wicedyrektorowi, jednak Father Warm martwił się, że jest ciemno i jak to w takich warunkach będziemy wracać do domu. Potem już zrobiło się jasno, ale jakoś matury i nie było czasu. Aż tu nagle 25 maja odbyło się kółko brydżowe. Nie odstraszyły nas powodzie, wybuchy wulkanu czy zmienne warunki atmosferyczne. Są wśród nas tacy uczniowie, którzy aby dotrzeć do szkoły muszą przechodzić istny tor przeszkód, bo np. na ich ulicy ma miejsce remont drogi. Ulica przypomina koryto rzeczne, a oni w gumiakach, szukając obejść i objazdów docierają do szkoły, czasem bardzo "usyfieni". Szkoła zmusza nas do takich wyrzeczeń.

A propos kółka brydżowego pewien uczeń wytrwale zachodził do gabinetu ojca Robaka, nawet zdarzyło się że w ciągu jednego dnia przedarł się przez szkolny korytarz, bohatersko przytargał się przez wał ochrony, dzielnie broniony przez pana Antoniego i pojawił się przed gabinetem dyrektora aż 8 razy. Warto zauważyć, że uczeń ten mimo płci męskiej jest feministką i pochodzi od plemienia Sarmatów.

Brydż to gra dla inteligentnych, więc nic dziwnego, że tylko garstka uczniów zapragnęła poznawać tajniki tejże gry karcianej. W tym kontekście pojawia się pewne stwierdzenie, może niekoniecznie adekwatne do takiego miejsca, jakim jest szkolny blog, ale pewnym osobom może nieco przybliżyć tajniki gry: "Seks jest jak gra w brydża, jeśli nie masz dobrego partnera potrzebujesz silnej ręki" (Woody Allen).
Wszyscy cieszymy się, że koniec roku możemy sobie umilić grą w brydża.

Gugu

Komentarz 
Nie można dodawać komentarzy do tego wpisu.