egzaminy (z) dojrzałości 
Szkoła przeżywa matury. Niektórzy nie narzekają, ponieważ część nauczycieli jest wtedy nieobecna. Maturzyści już raczej tak nie myślą i mają inne priorytety. Czasem jest łatwiej, czasem trudniej. Drugie klasy także niewolne są od maturalnych wyzwań choćby z matematyki. Egzamin dojrzałości spowodował reorganizację ruchu w szkole, bowiem nieczynny jest zwykle jeden odcinek drogi- schody łączące bibliotekę z I piętrem. Czasem komuś przypadkiem uda się zapędzić w zakazane i zastawiane przejście i na nic zda się uganianie się pana Antoniego za taki delikwentem. Chociaż trzeba przyznać, że takiego agenta w pościgu nie powstydziłoby się nawet FBI.
A propos zastępstw instynkt uczniowski jest silniejszy i czasem pokusa opuszczenia jakiejś godziny lekcyjnej jest silniejsza. Pewna klasa, określająca się jako The mat-fiz w piątek nie pojawiła się na zastępstwie z fizyki, tłumacząc się, że tą lekcją dopiero zaczynali piątkowe zajęcia i zawsze w takich sytuacjach "uczniowie są zwolnieni do domu". Niektórzy nauczyciele mieli trochę inne spojrzenie na całą sytuację. Z jednej strony czyn karygodny, z drugiej zaś co to za uczeń który nigdy nie zaliczył wagarów; to dokładnie tak jakby wybrać się na pustynię i nie zobaczyć piasku( chyba, że to pustynia lodowa lub "Pustynia w moim życiu" -klasy licealne, mające zajęcia z terrorystą zapewne mają za sobą tego typu mistyczne doświadczenia). Co więcej, nic nie spaja i nie integruje klasy tak jak wspólny wypad na zamek lub wały i to koniecznie w czasie lekcji. A cóż jest ważniejsze niż późniejsza zgrana praca w grupie? Potem jeszcze rozniosły się jakieś plotki, że taka grzeczna klasa uciekła, a przecież badanie maksymalnej szybkości, jaką możemy osiągnąć dzięki adrenalinie spowodowanej napotkaniem radiowozu należy do ważnych zagadnień z zakresu fizyki.
W ubiegłym tygodniu nasza szkołę odwiedził agent SJ- ksiądz Niechwiej, który trudni się teraz chrystianizacją pogańskiej Warszawy.

Gugu


Komentarz 
Nie można dodawać komentarzy do tego wpisu.