tylko dla elity... 
Pierwsze klasy liceum są przerażone(porażone) łaciną. Mat-fizy nie należą do elity i nie mają zaszczytu uczęszczać na te ulubione przez wszystkich lekcje. W ogóle podział godzin powinien być tak skonstruowany, że przed łaciną powinny być zajęcia z PO( albo Samoobrony) tak na wszelki wypadek. Natomiast po lekcjach łaciny powinny być ćwiczenia z jogi..., tak dla rozluźnienia umysłu. Uczniowie przed tym zaszczytnym przedmiotem elity zbroją się dosłownie jak komuniści przed rewolucją październikową; próba dyplomatycznych negocjacji niewskazana, w razie ataku należy bezzwłocznie podjąć wszelkie środki ostrożności. Po lekcji łaciny bio-chemy mają kolejną łacinę w postaci nauki serii biologicznych nazw w tymże języku. To nic, że na mały index "łac." w jakimkolwiek podręczniku przechodzą nam ciarki po plecach. Lekcje łaciny to wspaniały wynalazek, ponieważ jest to darmowa dawka adrenaliny. Efekt gwarantowany, czasami emocje są większe niż przy skoku z mostu. Efekty podwyższonego tętna utrzymują się przez dłuższy czas(zależy od psychiki), w niektórych przypadkach "wrażenia" trwają stosunkowo długo( z taką osobą przez kolejne kilka godzin nie da się rozmawiać o niczym innym). Potrzeba czasu, aby wrócić do siebie i racjonalnego myślenia. Bez zbędnych formalności można zyskać plusa bądź minusa(kilka sekund i po akcji). Takiej dawki emocji nie dostarcza nam nawet nasza drużyna piłki nożnej jak trafiają bramką w piłkę przeciwnika lub wykonują taniec godowy pingwina na boisku.
W języku łacińskim wszędzie są wyjątki, nawet, jeśli niektóre reguły są wyjątkami wobec innych. Warto zauważyć, ze językiem tym posługują się poważni ludzie; księża, lekarze, prawnicy, naukowcy i margines społeczny(w więzieniu może... można się dogadać, jakby się ktoś wybierał na przyszłość, w końcu łacina przygotowuje do przyszłego zawodu).
Zawsze znajdzie jakaś deklinacja i koniugacja trudniejsza od tej dotychczas poznanej( tak w ramach pocieszenia). Język ten, mimo, że jest wymarły to wciąż potrafi zabij...czas spędzony na zakuwaniu skomplikowanych deklinacji.


Komentarz 
Nie można dodawać komentarzy do tego wpisu.